Szelki dla Yorka – jak mierzyć, i wybrać odpowiednie?

Szelki dla Yorka to produkt bardzo przydatny i ładny, ale zarazem trudny wybór.

Na rynku jest bardzo wiele producentów, którzy prześcigają się we wzorach, materiałach i modelach.

Jak zabrać się do zakupów, jeśli planujemy kupić właśnie takie akcesoria dla psa?

Dobieramy szelki dla Yorka

Na początek należy zmierzyć bardzo dokładnie obwód klatki piersiowej pieska w najszerszym miejscu. Jest to najważniejszy pomiar.

Jeśli weźmiemy odpowiednią miarę, będziemy mieli pewność, że nasze szelki czy kurtka dla Yorka będą idealnie pasować.

Następnie mierzymy obwód szyi psa. Robimy to w taki sposób, żeby nasz pies w najszerszym jej miejscu miał 1-2 cm luzu.

A na koniec notujemy długość psa – od nasady ogona do samej szyi. Jest to bardzo ważny krok w doborze szelek dla Yorka, gdyż każdy pies jest inny, a my potrzebujemy dobrać takie, które będą wygodne i nasz pies nie będzie potrafił ich z siebie zsunąć.

York należy do psów malutkich. Dlatego też najczęściej wybieranymi rozmiarami dla tych psów, są XS i S. Jednak musimy być świadomi tego, że każdy producent ma własną rozmiarówkę i przed zakupem trzeba dokładnie zobaczyć i dopasować wymiary.

Szelki do kurtki i butów

Również kurtka dla psa musi idealnie leżeć – ma ona się kończyć 3-4 cm przed ogonem naszego pupila.

Buty dla psa również muszą być odpowiednio dopasowane. Musimy dobrze zmierzyć łapę naszego Yorka. Jeśli chcemy mieć pewność, możemy wybrać się z psem do sklepu stacjonarnego, gdzie będziemy mogli przymierzyć i sprawdzić, czy dany produkt pasuje. Następnie warto zanotować producenta i rozmiar i kupić ten produkt taniej, w Internecie.

Bardzo często można się spotkać z takimi produktami, w których szelki dla Yorka są wbudowane w jego kurtkę i kaganiec dla psa, tworząc jednolity zestaw.

Czy warto kupić szelki dla psa?

Jak wszystkie rzeczy, również i te mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przeciwnicy mówią, że szelki dla Yorka szkodzą psu, gdyż mają one zbyt miękkie żebra i mogą one w jakimś stopniu je zniekształcić.

Z drugiej strony jest to dobra alternatywa dla obroży. Yorki, jak już wcześniej zostało wspomniane, są malutkimi psami i często mają problem z tchawicą, dlatego dla tych psów polecane są szelki, gdyż one nie ciągną za tchawicę i nie podduszają naszego pupila.

Zawsze musimy pamiętać o bezpieczeństwie dla naszego milusińskiego. Przy wyborze szelek dla Yorka, zwróćmy uwagę na wygodę i bezpieczeństwo. Wybierzmy takie, które będą dobrze służyć psowi.