Kojec dla psa – idealny sposób na trzymanie psa poza domem!

Posiadanie psa jest marzeniem prawie każdego dziecka (i nie tylko), natomiast realizacja tego marzenia może być niezłym problemem dla rodzica.

Co zrobić w takiej sytuacji? W końcu nie każdy ma odpowiednie warunki, by trzymać psa w swoim mieszkaniu? Na to pytanie odpowiedzi nie ma.

Natomiast ci, którzy dysponują domem z ogródkiem czy działką, mogą odetchnąć z ulgą. Wystarczy wybudować kojec dla psa.

Kojec dla psa – czy to aby na pewno moralne?

Ostatnimi czasy do głosu doszli obrońcy praw zwierząt, którzy protestowali przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu, a także żądali, by nie trzymać zwierząt na dworze w czasie zimy.

Ich protesty były jak najbardziej zrozumiałe, jednak w większości odnosiły się do kojców, które były zbudowane w zły sposób.

Przede wszystkim należy pamiętać, że kojec dla psa nie może być synonimem frazy klatka dla psa.

Kojec owszem, powinien być otoczony, najlepiej metalową siatką, ale nie może być tylko i wyłącznie taką ogrodzoną przestrzenią.

Należy pamiętać o tym, by wstawić dwa bardzo ważne elementy:

  • pierwszym z nich jest buda, która w lecie chroni przed upałem i udarem słonecznym, a w zimie przed chłodem,
  • drugą bardzo ważną rzeczą jest zadaszenie, które w razie deszczu zapobiegnie zamoknięciu i przeziębieniu psa.

Całkiem niedawno hitem zaczęły być kojce stworzone z drewna. Ten jakże przyjemny dla psa surowiec chroni zwierzę jeszcze szczelniej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, niż metalowe rurki.

Kupując taki kojec warto pamiętać tylko, by raz na jakiś czas impregnować kojec, co zapobiega próchnieniu drewna. Dobrze chroniony, kojec z drewna może służyć przez bardzo długie lata!

Dobry kojec dla psa powinien być możliwie duży, by zwierzę nie czuło się jak w klatce, oraz możliwie jak najbezpieczniejszy, zarówno dla pupila, jak i dla innych ludzi.

Dlatego warto zadbać o to, by otwarcie drzwiczek było dla psa niemożliwe, zwłaszcza, gdy zwierzę jest agresywne. Chyba, że mamy w zanadrzu kaganiec dla psa.