Czy klatka dla psa to dobry sposób na transport zwierzęcia?

Wszyscy podróżujemy, niezależnie od wieku i płci, zawodu i upodobań. Jeździmy samochodami, latamy samolotami i nie sprawia nam to żadnego problemu. Inaczej jest jednak z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Ale czy na pewno podróż z pupilem stanowi problem?

Niekoniecznie. Potrzebna jest tylko jedna drobna rzecz – klatka dla psa.

Klatka dla psa – co to jest?

Myśląc o klatce na myśl przychodzi tylko jedno skojarzenie – kojec dla psa. I choć można by stwierdzić, że są to podobne artykuły, nie do końca należy stawiać je w jednym szeregu.

Dobra klatka dla psa cechuje się prostotą wykonania, tj. znajdować się w niej nie może nic innego, niż samo zwierzę, gdyż wszystkie inne niepotrzebne przedmioty tylko utrudniają podróż z pupilem, zwiększając wagę klatki.

Jedynym przedmiotem, o którym warto pamiętać, by włożyć do klatki, jest ulubiony kocyk lub poduszka.

Taki zabieg sprawia po pierwsze, że zwierzę nie boi się podróży i czuje, że jest prawie jak w domu, a po drugie powoduje, że pupil nie musi leżeć przez całą podróż na twardym podłożu.

Jakie są rodzaje klatek dla psów?

Zasadniczo można wyróżnić tylko dwa typy klatek dla psów – materiałowe oraz metalowe.

Te pierwsze, znacznie przyjemniejsze dla psa, zazwyczaj są tańsze, natomiast nie chronią przed uszkodzeniami w czasie podróży, gdyż są nietrwałe.

Drugi rodzaj klatek, czasami stworzony z samych prętów metalowych, a czasem z elementami plastikowymi, jest trwały, natomiast szybko nagrzewające się pręty sprawiają, że jakikolwiek kontakt z nimi jest bardzo nieprzyjemny.

Jak widać na rynku jest całkiem duży wybór klatek dla psów, więc z całą pewnością uda się znaleźć taki produkt, która spodoba się nawet najbardziej wymagającemu właścicielowi.

Warto wiedzieć, że klatka dla psa jest bardzo dobrą alternatywą dla innych akcesoriów, jak smycz, czy kaganiec dla psa, zwłaszcza w podróży.

Warto pamiętać jednak, że pies czuje tak samo, jak człowiek i w czasie jazdy samochodem może również odczuwać trudy podróży.

Dlatego warto raz na jakiś czas wypuścić zwierzę z klatki i dać mu rozprostować nogi.