Akcesoria dla psa – praktyczne, przydatne i dla rozrywki

Akcesoria dla psa mogą mieć praktyczne zastosowanie, ułatwiać nam lub pupilom życie lub dostarczać przyjemności i rozrywki.

W ramach standardowego wyposażenia, czyli tzw. wyprawki dla szczeniaka, właściciele kupują miski, smycze, obroże, kagańce oraz legowiska.

Bardziej wyszukane akcesoria to np. chip lokalizacyjny, dozowniki żywności i wody (na czas nieobecności właściciela), kładki do drzwi, czy psie buty i kurtki.

Akcesoria dla psa ułatwiające znalezienie

Wiemy, że psy są bardzo ruchliwe. Potrzebują dużo miejsca, gdzie będą mogły swoją energię wyładować.

Bardzo często na słupach informacyjnych znajdujemy ogłoszenia, które informują, że zaginął pies na spacerze lub puszczony wolno.

Co zrobić, żeby taka sytuacja nie dopadła naszego pupila? Chip dla psa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jest on umieszczany na karku u psa lub wszczepiany.

Dzięki tak małemu urządzeniu, w każdej chwili możemy sprawdzić, gdzie nasz piesek jest.

Ochronne akcesoria dla piesków

Akcesoria zwierząt kojarzą nam się przede wszystkim z zabawkami i gadżetami, ale są takie, które pełnią funkcje ochronne.

Przepisy mówią, że podczas jazdy komunikacją miejską w Polsce z pupilem, musi on mieć założony kaganiec dla psa.

W ofercie wielu sklepów są różne rodzaje – metalowe oraz skórzane. Zakładany jest on na pysk psa, w celu zapobiegnięciu ugryzienia kogokolwiek. Stanowi on bardzo dobre zabezpieczenie także przed ewentualnym zjedzeniem przez psa niepożądanego elementu. Pewnym minusem jest utrudnione szczekanie (czasami taki jest cel).

Z kolei funkcję ochronną przeciw warunkom atmosferycznym i czynnikom fizycznym pełnią inne dodatki.

Kurtka dla psa i buty dla psa są ostatnio bardzo modne. Wchodząc do sklepu, ale też na ulicy, od razu rzucają się w oczy. Najczęściej decydują się na nie posiadacze ras małych psów. Dla większych psów też te produkty znajdziemy, jednak będziemy musieli poświęcić trochę więcej czasu na poszukiwania.

Do kurtki możemy dobrać buty, które chronią przed skaleczeniem i zimnem.

Obecnie, producenci ubranek dla zwierząt oferują nam komplety w tym zakresie. Są takie, które pasują do określonych okazji – np. można przebrać psa za Mikołaja na święta Bożego Narodzenia, bądź za króliczka na Wielkanoc.

Jak widać, pod hasłem akcesoria dla psa znajduje się wiele ciekawych produktów.

Każdy z nas powinien wiedzieć, co nasz zwierzak lubi i czego potrzebuje, ale czasami warto po prostu wydać pieniądze na zwyczajną rozrywkę, czyli gumowe kości, piłki do gryzienia, specjalne patyki do aportowania itp…